TVN24 | Białystok

"Werbowali kobiety w trudnej sytuacji i wysyłali je do Danii, gdzie miały świadczyć usługi seksualne"

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Policja rozbiła gang czerpiący korzyści z cudzego nierządu CBŚP
wideo 2/7
CBŚPPolicja rozbiła gang czerpiący korzyści z cudzego nierządu

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali sześć osób podejrzewanych o udziału w grupie czerpiącej korzyści z cudzego nierządu. Mieli werbować Polki, które następnie były wysyłane do Danii.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Lublinie prowadzą, pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Polski i Danii.

- Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie gangu werbowali i nakłaniali do uprawiania prostytucji kobiety, czerpiąc przy tym korzyści. Kobiety będące najczęściej w trudnej sytuacji materialnej były wysyłane do Danii, gdzie świadczyły usługi seksualne w wynajętych apartamentach lub domach należących do członków grupy - mówi nadkomisarz Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

Dwie kobiety podejrzane o kierowanie grupą mogły zarobić sześć milionów

Zorganizowana grupa przestępcza miała działać na terenie Polski i DaniiCBŚP

Wyjazd taki trwał od czterech do sześciu tygodni, a kobiety mogły zarobić po ok. 60 tys. zł, z czego część trafiała do członków gangu. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że podejrzane o kierowanie grupą - Jolanta K. oraz Izabela Ł. - mogły na przestrzeni kilku lat uzyskać z tego procederu około sześciu milionów złotych.

Policjanci przeprowadzili akcję na terenie województwa zachodniopomorskiego, podczas której zatrzymali sześć osób, w tym trzy kobiety.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty

- Wówczas to, przeszukano miejsca zamieszkania zatrzymanych i zabezpieczono między innymi nośniki danych, komputery czy telefony komórkowe, które są teraz poddawane analizie. Przejęto również pięć tysięcy euro w gotówce. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono mienie ruchome i nieruchomości należące do podejrzanych warte ponad dwa miliony złotych – opowiada nasza rozmówczyni.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Zatrzymano sześć osób, w tym trzy kobietyCBŚP

W Lubelskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści majątkowych z cudzego nierządu. Dodatkowo dwie kobiety, tj. Jolanta K. oraz Izabela Ł. usłyszały zarzuty kierowania tą grupą.

- Śledztwo jest w toku i policjanci CBŚP nie wykluczają kolejnych zatrzymań – zaznacza nadkom. Jurkiewicz.

Akcję zatrzymania sześciu osób przeprowadzili policjanci CBŚP z Lublina

Autor:tm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP