Poznali się na dworcu, zaprosiła 70-latka do domu, poczęstowała alkoholem, a później miała okraść i pobić

Autor:
ms/
tam
Źródło:
tvn24.pl
50- letnia kobieta miała zaprosić 70-latka do domu, poczęstować alkoholem, po czym pobić i okraść (materiał z 23.03.2023)
50- letnia kobieta miała zaprosić 70-latka do domu, poczęstować alkoholem, po czym pobić i okraść (materiał z 23.03.2023)KMP w Lublinie
wideo 2/7
KMP w Lublinie 50- letnia kobieta miała zaprosić 70-latka do domu, poczęstować alkoholem, po czym pobić i okraść

Policjanci z Lublina zatrzymali 50-latkę, która zaprosiła do domu poznanego na dworcu mężczyznę, a potem - po wspólnym spożywaniu alkoholu - okradła go z gotówki i dotkliwie pobiła. 70-latek z obrażeniami trafił do szpitala. Kobieta usłyszała zarzuty, grozi jej do 10 lat więzienia.

Jak informuje komisarz Anna Kamola, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (19 marca). Jak ustaliła policja, 70-latek poznał 50-latkę w rejonie dworca autobusowego. Kobieta zaprosiła emeryta do swojego domu, po drodze kupili w sklepie alkohol.

Miała zabrać mu gotówkę. Gdy się zorientował i zażądał zwrotu, pobiła go

- Na miejscu, w trakcie spożywania alkoholu, 50-latka, widząc stan upojenia towarzysza, postanowiła go okraść. Z kieszeni miała mu wyciągnąć gotówkę. Kiedy towarzysz biesiady się zorientował, próbował powstrzymać 50-latkę i nakłonić do oddania pieniędzy. Ta jednak ani myślała zwrócić łupu. Rzuciła się na 70-latka, bijąc go po głowie dotkliwie - relacjonuje Kamola. Jak dodaje, mężczyzna potrzebował pomocy medycznej. Trafił na oddział ratunkowy jednego z lubelskich szpitali.

50- letnia kobieta miała zaprosić 70-latka do domu, poczęstować alkoholem, po czym pobić i okraśćKMP w Lublinie

Usłyszała zarzuty, grozi jej do 10 lat więzienia

70-latek poinformował policję o zdarzeniu. Mundurowi zatrzymali 50-latkę. W trakcie zatrzymania kobieta była nietrzeźwa. Została osadzona w policyjnym areszcie. - Kiedy wytrzeźwiała, została doprowadzona do prokuratury. Usłyszała zarzut kradzieży rozbójniczej - opisuje policjantka. Teraz 50-latce grozi do 10 lat więzienia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ms/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Lublinie

Pozostałe wiadomości