TVN24 | Białystok

"Stwierdziłem, że chyba już czas najwyższy", 91-latek odebrał dyplom magistra filozofii

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
tvn24.pl
91-letni Władysław Zieliński wspominał podczas uroczystości studenckie lata
91-letni Władysław Zieliński wspominał podczas uroczystości studenckie lata Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
wideo 2/5
91latek

Ostatni raz w zajęciach dydaktycznych brał udział 59 lat temu, a bronił się 36 lat temu. Dyplom ukończenia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Władysław Zieliński odebrał dopiero teraz. Dziś ma 91 lat i czuje dumę, że jest absolwentem tej uczelni. Na uroczystości przyjechał do Lublina z Warszawy.

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim trwają właśnie uroczyste absolutoria dla absolwentów studiów różnego stopnia. Jedna z takich uroczystości była szczególna. Pojawił się na niej 91-letni Władysław Zieliński, który odebrał dyplom magisterski.

- Jestem dumny, że mogłem tu studiować. Pamiętam, że kiedy byłem w wojsku w Rzeszowie odradzano mi taki krok. Słyszałem: gdzie wy idziecie, towarzyszu – bo tak wtedy mówiono – na katolicki uniwersytet? Mimo wszystko się zdecydowałem – wspominał podczas uroczystości.

"Pracę magisterską pisałem na typowo ekonomiczny temat"

Władysław Zieliński studiował na wydziale filozofii chrześcijańskiejKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

W rozmowie z portalem tvn24.pl mówi, że zajęcia dydaktyczne zakończył w 1962 roku.

- Studiowałem na wydziale filozofii chrześcijańskiej, moja specjalizacja to była socjologia praktyczna. Pracę magisterską pisałem zaś na typowo ekonomiczny temat. Badałam mianowicie, jakie elementy składają się na cenę produktów, które można kupić w sklepie – mówi Władysław Zieliński w rozmowie z tvn24.pl.

"Zaraz po obronie dostałem zaświadczenie z dziekanatu"

W 1963 roku wyjechał do Warszawy i zaczął pracę zawodową. - Nie miałem zbyt dużo czasu na zajęcie się pisaniem "magisterki". Niemniej udało się i w 1985 roku się obroniłem. Dyplom odebrałem jednak dopiero teraz, bo jakoś tak się złożyło. Człowiek, który pracuje zawodowo ma wiele obowiązków. Dni zmieniały się w tygodnie, tygodnie w miesiące. Zresztą przez wszystkie lata pracy zawodowej nigdzie nie wymagano ode mnie okazania dyplomu. Zaraz po obronie dostałem bowiem zaświadczenie z dziekanatu, że jestem absolwentem KUL, które było honorowane u wszystkich pracodawców, a zajmowałem też kierownicze stanowiska.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Ostatecznie postanowił odebrać dyplom. – Stwierdziłem, że chyba już czas najwyższy. Lepiej późno niż wcale – uśmiecha się nasz rozmówca.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II mieści się przy Alejach Racławickich 14

Autor:tm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Pozostałe wiadomości