Zatrudniła się do sprzątania, "wyczyściła" też skarbonkę dziecka

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Rodzina zainstalowała ukrytą kameręKMP Lublin
wideo 2/6
KMP LublinRodzina zainstalowała ukrytą kamerę

Podnosi różowego łabędzia, po czym wyjmuje z niego banknoty. Moment kradzieży pieniędzy z dziecięcej skarbonki uchwyciła ukryta kamera. Rodzina, u której 24-latka zatrudniła się do sprzątania, już wcześniej podejrzewała ją o kradzieże. Teraz kobiecie może grozić do pięciu lat pozbawienia wolności.

24-latka z powiatu lubelskiego zatrudniła się w grudniu, jako pomoc sprzątająca u jednej z rodzin z Lublina.

Zatrzymana noc spędziła w policyjnym areszcieKMP Lublin

- W pewnym momencie właściciele domu zaczęli mieć wątpliwości, co do uczciwości zatrudnionej kobiety. W związku z tym, w pokoju dziecka postanowili zainstalować ukrytą kamerkę, zwróconą wprost na skarbonkę - mówi komisarz Kamil Gołębiowski z KMP Lublin.

Początkowo zaprzeczała, zwróciła pieniądze, gdy przyjechała policja

W środę (24 lutego) kamerka nagrał moment, jak 24-latka podczas sprzątania wyciąga ze skarbonki oszczędności dziecka, 700 złotych.

Kobieta początkowo zaprzeczała kradzieży, jednak gdy na miejscu pojawili się policjanci,  zwróciła całą sumę. Jak się okazało, nie była to jedyna kradzież na jej koncie.  

- Łącznie kobieta okradła swoich pracodawców na kwotę blisko 15 tysięcy złotych. Jej łupem padłu również dwie markowe koszulki. Zatrzymana noc spędziła w policyjnym areszcie - podkreśla kom. Gołębiowski.

Wyjęła pieniądze podczas sprzątaniaKMP Lublin

W czwartek policjanci przedstawili jej cztery zarzuty. Za kradzież może jej grozić do pięciu lat pozbawienia wolności.

Autor:tm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP Lublin