"Wózek z małym dzieckiem pcha chłopiec. Kobieta przed nimi chwieje się na nogach, wchodzi na jezdnię"

TVN24 | Białystok

Autor:
gp
Źródło:
TVN24/Podlaska policja
Kampania "Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne” Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
wideo 2/10
Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.Kampania "Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne”

Policjanci z łomżyńskiej komendy otrzymali informację, że na jednej z ulic chłopiec pcha wózek z dzieckiem, a przed nim idzie kobieta, która chwieje się na nogach. Pojechali to sprawdzić. Okazało się, że 36-latka, matka dwójki dzieci, miała ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Policjantom oświadczyła, że jest osobą dorosłą i nie musi się nikomu tłumaczyć.

"Wózek z małym dzieckiem pcha chłopiec. Kobieta przed nimi chwieje się na nogach, wchodzi na jezdnię" - takie zgłoszenie w poniedziałek przed 21 otrzymali łomżyńscy policjanci.

Kobieta z dziećmi miała "spacerować" przy stadionie miejskim. Ze zgłoszenia wynikało, że nie interesuje się losem maluchów i co jakiś czas wchodzi pod nadjeżdżające samochody.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Jest osobą dorosłą i nie musi się nikomu tłumaczyć"

Na miejsce niezwłocznie zostali wysłani funkcjonariusze łomżyńskiej "patrolówki". Grozy całej sytuacji dodawał fakt, że kobieta razem z dziećmi miała iść jezdnią jednej z najbardziej ruchliwych ulic w mieście.

Badanie alkomatem wykazało, że 36-latka była nietrzeźwa. W organizmie miała ponad 2,2 promila alkoholu. Policjantom oświadczyła, że jest osobą dorosłą i nie musi się nikomu tłumaczyć.

Pod jej opieką było dwóch chłopców. Dwulatek siedział w pchanym przez 10-latka wózku. Chwilę przed przyjazdem policjantów do kobiety podeszła jej ciocia, która - jak się okazało - została powiadomiona telefonicznie przez starszego z chłopców. Zabrała dzieci do siebie.

Nietrzeźwa 36-latka trafiła do policyjnego aresztu.

O niewłaściwym sprawowaniu opieki nad małoletnimi synami poinformowany zostanie sąd rodzinny. Za narażenie ich na niebezpieczeństwo kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

Dzieci nie wybierają swoich rodziców. 13.04 | Zapytali ponad tysiąc dorosłych Finów,czy w dzieciństwie cierpieli z powodu uzależnienia rodzica od alkoholu. Ponad 200 odpowiedziało twierdząco. Już jesienią gotowa ma być kolejna kampania fińskiej organizacji Lasinen Lapsuus. Zasłynęli projektem Monster, który miał pokazać, że dla dziecka pijany rodzic to po prostu potwór. Czym zaskoczą tym razem? Fragile Childhood / Lasinen Lapsuus
Google

Autor:gp

Źródło: TVN24/Podlaska policja

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska policja