TVN24 | Białystok

Ukradł alkohol i słodycze, tydzień wcześniej królika ze sklepu zoologicznego. Policja: przyznał, że kradł, kradnie i kraść będzie

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Łomża. 49-latek odpowie za kradzież szczególnie zuchwałą. Policja ustaliła, że ukradł ze sklepu zoologicznego królika (wideo bez dźwięku)
Łomża. 49-latek odpowie za kradzież szczególnie zuchwałą. Policja ustaliła, że ukradł ze sklepu zoologicznego królika (wideo bez dźwięku)KMP Łomża
wideo 2/7
KMP ŁomżaŁomża. 49-latek odpowie za kradzież szczególnie zuchwałą. Policja ustaliła, że ukradł ze sklepu zoologicznego królika

49-letni mieszkaniec Łomży (woj. podlaskie) próbował wynieść z jednego z marketów alkohol i słodycze. Wpadł na gorącym uczynku. Policja ustaliła, że tydzień wcześniej zabrał ze sklepu zoologicznego królika. Mężczyzna będzie odpowiadał za kradzież szczególnie zuchwałą w warunkach recydywy. 49-latek powiedział policjantom, że "kradł, kradnie i kraść będzie".

W środę (18 maja) przed godziną 13 ochrona jednego z łomżyńskich marketów zatrzymała na gorącym uczynku 49-letniego mieszkańca miasta, który zabrał z półek sklepowych słodycze i alkohol.

- Pomimo uwag klientów i ochrony, mężczyzna próbował wyjść z łupem ze sklepu - mówi podkomisarz Justyna Janowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

49-latek wpadł na gorącym uczynku KMP Łomża

Policja: kradł już wcześniej

Mundurowi od razu rozpoznali mężczyznę. Okazało się, że to 49-letni mieszkaniec miasta, który dwa dni wcześniej został zatrzymany również w markecie i usłyszał zarzut kradzieży w warunkach recydywy.

- W trakcie wykonywania dalszych czynności okazało się, że mężczyzna jest również podejrzany o kradzież królika - relacjonuje policjantka. I dodaje, że do kradzieży zwierzęcia ze sklepu zoologicznego doszło tydzień wcześniej.

Czytaj też: Odpowie za kradzież ogrodzenia. Policja: uznał, że skoro sam postawił słupki, to wciąż należą do niego

- Mężczyzna wykorzystał nieuwagę pracownika sklepu, schował zwierzę za kurtkę, a następnie poszedł na rynek, gdzie sprzedał je za 20 złotych. W ustaleniu tożsamości mężczyzny pomógł monitoring sklepu - opowiada Janowska, dodając że 49-latek przyznał funkcjonariuszom, że "kradł, kradnie i kraść będzie"

Usłyszał już zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej w warunkach recydywy. Za to przestępstwo grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może zostać zwiększona o połowę.

49-latek jest mieszkańcem Łomży
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP Łomża

Pozostałe wiadomości