Mówił, że chce sprzedać garnki. Zabrał pieniądze i uciekł. Policja zatrzymała go po pościgu. Nagranie

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Łomża. Policjanci pobiegli za 19-latkiem. Wcześniej uniemożliwili mu dalszą jazdę samochodem (materiał z 19.01.2023)
Łomża. Policjanci pobiegli za 19-latkiem. Wcześniej uniemożliwili mu dalszą jazdę samochodem (materiał z 19.01.2023)Nagranie z monitoringu
wideo 2/5
monitoring

Najpierw uciekał samochodem, powodując przy okazji kolizję. Później wysiadł i zaczął uciekać pieszo. Pobiegli za nim policjanci. I właśnie ten etap pościgu za 19-letnim obywatelem Rumunii uwieczniony został na nagraniu z monitoringu przy jednej z ulic w Łomży (woj. podlaskie). A wszystko zaczęło się ponad sto kilometrów od tego miejsca - w Augustowie.

Jak ustaliła policja, w poniedziałek (16 stycznia) 19-letni obywatel Rumunii wszedł w Augustowie do mieszkania starszej kobiety i powiedział, że sprzedaje garnki.

"Gdy kobieta chciała mu zapłacić, mężczyzna zaatakował ją. Używając siły zabrał jej ponad 16 tysięcy złotych oraz 200 dolarów i uciekł" - informuje w komunikacie starszy sierżant Kinga Muczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie.

Zauważyli go w Piątnicy. Zaczął uciekać

Augustowscy policjanci, współpracując z Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku ustalili, że 19-latek może jechać citroenem w stronę Łomży.

Czytaj też: Pościg za motocyklistą, ten wypada z drogi, za chwilę ma kajdanki na rękach. Policja pokazuje nagranie

"W Piątnicy zauważyli go łomżyńscy funkcjonariusze. Jednak kierowca citroena nie zatrzymał się do kontroli" - relacjonuje policjantka.

Uciekał najpierw samochodem KPP Augustów

Mężczyzna przyspieszył i kontynuował ucieczkę ulicami Łomży. W trakcie pościgu spowodował kolizję.

Gdy mundurowi uniemożliwili mu dalszą jazdę, wysiadł z auta i zaczął uciekać pieszo. Pobiegli za nim policjanci, co zostało uwiecznione na nagraniu z monitoringu przy ulicy Poznańskiej w Łomży.

Mówił, że chce sprzedać garnki. Zabrał pieniądze i uciekł. Policja zatrzymała go po pościgunagranie z monitoringu

Miał przy sobie skradzione pieniądze

Jak podaje policja, mężczyzna został zatrzymany po tym jak przebiegł kilkaset metrów. Policjanci znaleźli przy nim skradzione pieniądze.

"19-latek usłyszał dwa zarzuty. Za przestępstwo rozboju Kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności" - informuje Muczyńska.

Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

19-latek trafił na trzy miesiące do aresztuKPP Augustów
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: nagranie z monitoringu

Pozostałe wiadomości