Nagle skręcił w lewo, wjechał wprost pod ciężarówkę. Zginęły dwie osoby

TVN24 | Białystok

Autor:
aa/ks
Źródło:
PAP/TVN24
Do zdarzenia doszło w KozłowieGoogle Earth
wideo 2/4
Google EarthDo zdarzenia doszło w Kozłowie

Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku w Kozłowie (woj. warmińsko-mazurskie). W czołowym zderzeniu skody z ciężarówką zginęły dwie osoby.

Do zdarzenia doszło po południu w Kozłowie - na drodze wojewódzkiej nr 545 łączącej Nidzicę z Działdowem (woj. warmińsko-mazurskie).

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący skodą zjechał na lewy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącą z przeciwka ciężarówką - poinformowała sierżant Alicja Pepłowska z policji w Nidzicy.

Kierowca skody zjechał na przeciwległy pasKPP Nidzica

49-letni kierowca i 61-letnia pasażerka samochodu osobowego zginęli na miejscu. Ofiary wypadku to mieszkańcy powiatu działdowskiego. Kierujący ciężarówką nie odniósł obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Okoliczności tego tragicznego wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury. - Funkcjonariusze są na miejscu i prowadzą czynności. W związku z tym droga wojewódzka nr 545 jest zablokowana - dodaje.

Policja wyznaczyła już objazdy. - Osoby, które chcą wyjechać z Kozłowa, powinny się kierować na Napierki. Natomiast ci, którzy jadą w kierunku Kozłowa, mogą ominąć miejsce zdarzenia, kierując się na miejscowość Rozdroże (przez trasę E7 i Szkotowo) - tłumaczy rzeczniczka policji.

Autor:aa/ks

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPP Nidzica