Pierwszy na Podlasiu punkt szczepień masowych. "Byliśmy gotowi praktycznie z dnia na dzień"

TVN24 | Białystok

Autor:
tam
Źródło:
TVN24
Pierwszy na Podlasiu masowy punkt szczepień w SiematyczachTVN24
wideo 2/16
TVN24Pierwszy na Podlasiu masowy punkt szczepień w Siematyczach

W Siematyczach (województwo podlaskie) ruszy pierwszy na Podlasiu punkt szczepień. masowych. Miejsce w hali widowiskowo-sportowej jest już przygotowane i czeka na przyjęcie osób, które zostaną zaszczepione przeciwko COVID-19. - Byliśmy gotowi praktycznie z dnia na dzień - podkreśla burmistrz Siemiatycz.

W hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Świętojańskiej 25 w Siematyczach już w poniedziałek, 19 kwietnia, pojawią się pierwsze osoby, które zostaną tu zaszczepione przeciwko COVID-19. Pierwszy masowy punkt szczepień na Podlasiu ruszy o godzinnie 10. Dziennie będzie mogło zaszczepić się tu nawet pół tysiąca osób. Wszyscy, którzy będą szczepić się w Siemiatyczach, najpierw będą musieli zdezynfekować ręce, a później pokierowani przez żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej trafią do hali, gdzie wypełnią specjalną ankietę i poczekają na szczepienie. Tu też odbędzie się samo szczepienie. OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

"Byliśmy gotowi praktycznie z dnia na dzień"

Jak mówi Piotr Siniakowicz, burmistrz Siemiatycz, na określoną godzinę umawianych jest tu 40 osób. - Osoby są wcześniej ustalone, by ludzie nie przybywali tu tłumnie. A jeśli ktoś pojawi się za wcześnie, będzie mógł poczekać na miejscach dla widowni - opisuje burmistrz I podkreśla, że pierwszy masowy punkt szczepień na Podlasiu powstał w ekspresowym tempie. - Niecałe dwa dni, w ponad jeden dzień zostało to wszystko przygotowane. Byliśmy gotowi praktycznie z dnia na dzień - stwierdza Siniakowicz. W punkcie szczepić będą lekarze i pielęgniarki z miejscowego szpitala.

Pierwszy masowy punkt szczepień na Podlasiu ruszy w SiemiatyczachGoogle Maps

Autor:tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: