Osiem zakonnic trafiło do szpitala, chorują na COVID-19. Badane są osoby, które miały z nimi kontakt

TVN24 | Białystok

Aktualizacja:
Autor:
gp
Źródło:
PAP/TVN24
MZ: 358 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie 40 104TVN24
wideo 2/4
TVN24MZ: 358 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie 40 104

Osiem sióstr zakonnych zostało hospitalizowanych z powodu COVID-19. Wykonywane są testy osobom, z którymi miały kontakt. W tej grupie są dzieci z przedszkola parafialnego. Wszystkie dotychczasowe wyniki są ujemne.

Osiem zakonnic ze Zgromadzenia Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza w Lublinie trafiło do szpitala w związku z zakażeniem SARS-CoV-2. Ich stan jest stabilny i powoli ulega poprawie – poinformowało w sobotę zgromadzenie w specjalnym komunikacie.

Podano, że wszystkie dotychczas wykonane testy wśród osób, które miały kontakt z siostrami są ujemne.

"W wyniku wywiadu epidemicznego ustalono, że w okresie objętym badaniem z przedszkolem parafialnym im. Bł. Honorata Koźmińskiego w Lublinie miała kontakt jedynie grupa dzieci zgłoszonych do dyżuru wakacyjnego; wg informacji rzecznika Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemicznej w Lublinie wszystkie dotychczas wykonane testy w tej grupie osób są ujemne" – czytamy w komunikacie zgromadzenia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Siostry zapewniły również wszystkich chorych na COVID-19 o swojej modlitwie. "Polecamy Panu Bogu w serdecznej modlitwie zarówno siostry hospitalizowane, jak i wszystkie osoby przebywające na kwarantannie, łącząc się z nimi w tym trudnym doświadczeniu" – napisały.

Do 19 lipca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono 882 przypadki zakażenia koronawirusem, odnotowano 612 ozdrowieńców. Zmarło 20 osób.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Autor:gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: