Koronawirus na weselu. Wśród zakażonych radna i urzędnik

TVN24 | Białystok

Aktualizacja:
Autor:
gp
Źródło:
PAP/TVN24
Koronawirus na weselu. Wśród zakażonych radna i urzędnikTVN24
wideo 2/36
wesele

Czworo mieszkańców powiatu sejneńskiego (Podlaskie) zaraziło się koronawirusem na weselu, które odbyło się w miejscowości Giby. To między innymi radna gminy Giby oraz urzędnik powiatowy.

Wesele, na którym bawiło się około stu osób, odbyło się 6 czerwca w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Gibach (woj. podlaskie)

Koronawirus u gości weselnych w Olsztynie. "Byli tam ludzie z innych województw".

Powiatowa Stacja Sanitarno-Edpidemiologiczna w Sejnach potwierdziła w niedzielę informację o trzech chorych w powiecie. To pierwsze przypadki zachorowania w tym regionie.

W poniedziałek ujawniono czwartą zakażoną osobę, ale to zapewne nie koniec. Te cztery osoby to mieszkańcy powiatu sejneńskiego. A na weselu byli goście z innych miejscowości, m.in. Olsztyna, Torunia czy Ełku. Chodzi nie tylko o samych biesiadników, ale też obsługę. Osób zakażonych może być znacznie więcej. Wszyscy są teraz testowani.

To, że na weselu była osoba zakażona koronawirusem, odkryto przypadkowo. Jedna z osób miała zrobić badania do pracy, w tym test. Okazało się, że jest pozytywny. Nie miała żadnych objawów.

Kwarantanna w urzędzie gminy i starostwie

Starosta sejneński Maciej Plesiewicz poinformował na stronie internetowej urzędu, że w związku z objęciem kwarantanną wszystkich pracowników Starostwo Powiatowe w Sejnach od poniedziałku jest nieczynne.

Opoczno. Rośnie liczba zakażonych po weselu. "Przed nami jeszcze długa walka z koronawirusem".

Kwarantanną zostało objętych już kilku pracowników Urzędu Gminy w Gibach, ponieważ 10 czerwca na sesji rady gminy obecna była zakażona koronawirusem radna tej gminy.

Na sesji było wówczas 13 radnych, kilku urzędników, sołtysi oraz przedstawiciele policji, straży granicznej i starostwa powiatowego w Sejnach.

Kielce. Pielęgniarka i ratownik brali ślub. Zakażeni goście weselni i nowożeńcy.

Jak poinformował wójt gminy Giby Robert Bagiński, od poniedziałku pozostali urzędnicy będą pracowali, ale urząd będzie zamknięty dla mieszkańców. Wójt także przebywa na kwarantannie.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Wesele odbyło się w Gibach na Suwalszczyźnie.Google

Autor:gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: