TVN24 | Białystok

Nastolatkowie chcą się szczepić, domówili dla nich dwa tysiące dawek

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
tvn24.pl
W powiecie kolneńskim jest spore zainteresowanie akcją szczepień
W powiecie kolneńskim jest spore zainteresowanie akcją szczepieńTVN24
wideo 2/5
TVN24Kolno

W powiecie kolneńskim w województwie podlaskim zainteresowanie szczepieniami wśród 16- i 17-latków jest tak duże, że trzeba domawiać kolejne dawki. To w tym powiecie na początku maja, przez ponad tydzień, nie było ani jednego zarejestrowanego przypadku koronawirusa.

W powiecie kolneńskim mieszka około trzy tysiące osób między 16. a 18. rokiem życia. Pracownicy szpitala i koordynatorzy odpowiadający za akcję szczepień mówią, że zainteresowanie wśród tej grupy jest spore. Chcą mieć szczepienie jak najszybciej za sobą. Między innymi po to, żeby móc bez obaw wyjechać na wakacje.

Szczepionki do wykorzystania w czerwcu

Koleński szpital domówił więc dwa tysiące dodatkowych dawek szczepionki Pfizera, które mają być wykorzystane w ciągu następnego miesiąca.

Doktor Maciej Lendzioszek ze szpitala w Kolnie mówi o sporym zainteresowaniu szczepieniami TVN24

Trzeba jednak zaznaczyć, że w przyszłym tygodniu, kiedy ruszą szczepienia 16- i 17-latków, wszystkie miejsca są zajęte. Natomiast do końca czerwca zajętych jest 20-30 terminów. Lekarze liczą, że to tylko kwestia czasu, aż zajętych będzie 100 procent miejsc.

- Jeśli chodzi o pytania, to są to głównie pytania o to, kiedy można jak najszybciej się zaszczepić. Jaka to będzie data i która godzina – mówi dr Maciej Lendzioszek ze Szpitala Ogólnego w Kolnie.

Sytuacja w powiecie jest bardzo dobra

O powiecie kolneńskim zrobiło się głośno też na początku maja, bo przez osiem dni nie było tam żadnego przypadku koronawirusa.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Obecnie sytuacja też jest bardzo dobra. Co prawda są cztery przypadki COVID-19, ale 35 procent populacji powiatu jest już zaszczepione przynajmniej jedną dawką.

Powiat kolneński leży na terenie województwa podlaskiego

Autor:tm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Adam Warżawa

Pozostałe wiadomości