TVN24 | Białystok

Prokurator miał być sprawcą kolizji. W momencie zatrzymania był pijany. Nie usłyszał jak dotąd zarzutów

TVN24 | Białystok

Autor:
tm
Źródło:
tvn24.pl
Do zdarzenia doszło w Janowie Lubelskim
Do zdarzenia doszło w Janowie Lubelskim Google Earth
wideo 2/4
janow lub

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Janowie Lubelskim według świadków miał jechać całą szerokością jezdni i uderzyć w koło jadącej z naprzeciwka ciężarówki. Policja zatrzymała go po pięciu godzinach od zdarzenia, gdy wrócił do domu. Został zawieszony w pełnieniu czynności służbowych, zarzutów jak dotąd nie usłyszał.

Wszystko działo się w piątek (19 listopada) po godzinie 13 na ulicy Zamoyskiego w Janowie Lubelskim. - Kierowca volvo zaczepił, zjeżdżając z ronda, o krawężnik i uszkodził oponę. Jak twierdzą świadkowie, samochód miał później jechać całą szerokością jezdni, zmuszając inne auta do zjeżdżania na bok. W końcu uderzył w koło jadącej z naprzeciwka ciężarówki – mówi aspirant sztabowy Faustyna Łazur z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim.

Policja zatrzymała kierowcę, gdy ten - po pięciu godzinach od zdarzenia - wrócił do domu (zdjęcie ilustracyjne) Shutterstock

Świadek kolizji odebrał kierowcy kluczyki

Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. - Gdy po pewnym czasie się zatrzymał, jeden ze świadków kolizji odebrał mu kluczyki. Mężczyzna oddalił się wtedy na piechotę – opowiada nasza rozmówczyni.

Mundurowi ustalili miejsce zamieszkania kierowcy. Ten zjawił się tam dopiero po pięciu godzinach.

Ponad półtora alkoholu w organizmie

– W międzyczasie sprawdzaliśmy też inne adresy, w których mógł przebywać. Mężczyzna miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Trwają ustalenia, czy był nietrzeźwy, kiedy doszło do kolizji – zaznacza policjantka.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Z publikacji "Dziennika Wschodniego", który jako pierwszy opisał sprawę, dowiadujemy się, że za kierownicą siedział prokurator z Prokuratury Rejonowej w Janowie Lubelskim. Potwierdza to Artur Szykuła, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

- Prokurator został już zawieszony w pełnieniu czynności służbowych. Prowadzimy postępowanie w kierunku artykułu 178a Kodeksu karnego, czyli prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości – informuje Szykuła.

Prokurator nie usłyszał jeszcze zarzutów.

Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zamościu

Autor:tm

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości