TVN24 | Białystok

Troje migrantów pobitych, policja szuka sprawców. "Żądali od nich pieniędzy"

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/dap
Źródło:
tvn24.pl
Hajnówka. Policja szuka sprawców rozboju. Pokrzywdzeni migranci zostali już przesłuchani
Hajnówka. Policja szuka sprawców rozboju. Pokrzywdzeni migranci zostali już przesłuchani TVN24
wideo 2/5
TVN24Hajnówka. Policja szuka sprawców rozboju. Pokrzywdzeni migranci zostali już przesłuchani

Policja szuka sprawców pobicia małżeństwa z Iraku i towarzyszącego im Syryjczyka, których przy szosie z Narewki do Hajnówki (województwo podlaskie) spotkali wolontariusze z Grupy Granica. Jeden z mężczyzn miał zostać uderzony łomem w głowę. Kobiecie zdarto część ubrania. Cudzoziemcy zostali obrabowani z wszystkiego, co mieli przy sobie. Migranci określili napastników jako "osoby o wyglądzie europejskim". 

Wszystko działo się w czwartek (11 listopada) po południu. – Wolontariusze z naszej grupy jechali akurat do marketu i przypadkowo natknęli się na szosie z Narewki do Hajnówki na małżeństwo z Iraku oraz Syryjczyka, którzy chwilę wcześniej zostali pobici i obrabowani – mówi Jakub Sypiański z Grupy Granica.

Grupa Granica zawiadomiła policjęTVN24

"Zażądali od nich pieniędzy. Migranci odmówili"

– Cudzoziemcy powiedzieli, że zostali zaatakowani przez trzech mężczyzn o "wyglądzie europejskim", których poprosili o wodę. Wtedy ci zażądali od nich pieniędzy. Migranci odmówili – opowiada wolontariusz.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Dodaje, że jeden z mężczyzn (Irakijczyk) miał zostać uderzony łomem w głowę. Kobiecie zdarto część ubrania. Cała trójka została obrabowana ze wszystkiego, co miała przy sobie.

Policja przesłuchała już cudzoziemców

- Irakijczyk został przewieziony do szpitala. Pozostali trafili do placówki Straży Granicznej. Wszyscy złożyli wnioski o azyl - zaznacza nasz rozmówca.

Jeden z wolontariuszy Grupy Granica zawiadomił policję. – Pokrzywdzeni zostali wczoraj (11 listopada – przyp. red.) przesłuchani. Na dzisiaj zostały zaś zaplanowane czynności z biegłym z zakresu medycyny sądowej – mówi przed kamerą TVN24 podinspektor Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.

Migranci zostali zauważeni przez wolontariuszy niedaleko Hajnówki

Autor:tm/dap

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości