TVN24 | Białystok

Pod krową zawaliła się podłoga, zwierzę wpadło do szamba. Trudna akcja strażaków

TVN24 | Białystok

Autor:
tm
Źródło:
tvn24.pl
Drohiczany. Strażacy wyciągnęli krowę, która wpadła do szamba. Pod zwierzęciem zawaliła się betonowa podłoga
Drohiczany. Strażacy wyciągnęli krowę, która wpadła do szamba. Pod zwierzęciem zawaliła się betonowa podłogast. kpt. Marcin Lebiedowicz/ KP PSP w Hrubieszowie
wideo 2/5
Hrubieszów

Krowa wpadła do szamba z gnojówką - takie zgłoszenie z wsi Drohiczany (województwo lubelskie) dotarło do strażaków. Ci obwiązali zwierzę wężami strażackimi, a później użyli wyciągarki samochodowej. Akcja się powiodła i krowa, pod którą zawaliła się betonowa podłoga w budynku inwentarskim, została uratowana.

Nietypowe zgłoszenie wpłynęło do straży pożarnej w piątek (12 listopada) około godziny 6.30. Wynikało z niego, że krowa wpadła do szamba pełnego gnojówki, zlokalizowanego pod budynkiem inwentarskim w Drohiczanach.

Pod zwierzęciem zawaliła się jedna z betonowych płyt, z których zbudowana jest podłoga budynku.

Zawaliła się jedna z betonowych płyt, z których zbudowana jest podłogast. kpt. Marcin Lebiedowicz/ KP PSP w Hrubieszowie

Rozebrali część dachu, żeby z góry poprowadzić linkę

Strażacy najpierw wypompowali z szamba gnojówkę, a później – wyposażeni w sprzęt ochronny - weszli do środka, żeby obwiązać krowę wężami i w ten sposób przygotować ją do ewakuacji.

Zwierzę wyciągnęto przy użyciu wyciągarki samochodowej oraz ładowarki teleskopowejst. kpt. Marcin Lebiedowicz/ KP PSP w Hrubieszowie

- Akcja nie należała do najłatwiejszych. Jako że budynek ma niski stropodach, ten ostatni trzeba było częściowo rozebrać, żeby z góry poprowadzić linkę i przy użyciu wyciągarki samochodowej oraz ładowarki teleskopowej wyciągnąć zwierzę – wyjaśnia starszy kapitan Marcin Lebiedowicz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

Interwencja trwała ponad sześć godzin

Strażak informuje, że w działaniach uczestniczyło pięć zastępów - oprócz trzech z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Hrubieszowie również druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Uchaniach i w Drohiczanach.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Na miejsce zdarzenia przyjechał też lekarz weterynarii, który nadzorował stan krowy w czasie prowadzonych działań. Interwencja trwała ponad sześć godzin – zaznacza st. kpt. Lebiedowicz.

Krowa żyje. Jej stan w czasie prowadzonych działań nadzorował lekarz weterynariist. kpt. Marcin Lebiedowicz/ KP PSP w Hrubieszowie
Strażacy wyciągali krowę z szamba na terenie jednej z posesji w miejscowości Drohiczany w powiecie hrubieszowskim

Autor:tm

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: st. kpt. Marcin Lebiedowicz/ KP PSP w Hrubieszowie

Pozostałe wiadomości