Z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa chciał wjechać do Polski. Pogranicznicy zawrócili autokar

Autor:
tm/ec
Źródło:
tvn24.pl
Przejście graniczne w Dorohusku
Przejście graniczne w DorohuskuGoogle Earth
wideo 2/10
Google EarthAutokar zatrzymany został na przejściu granicznym w Dorohusku

Obywatel Ukrainy pokazał podczas kontroli granicznej pozytywny wynik testu na koronawirusa. Stwierdził, że czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów choroby. Autokar wraz z 26 pasażerami został zawrócony na terytorium Ukrainy.

Każdy, kto przekracza wschodnią granicę Polski i nie chce być objęty obowiązkową kwarantanną, musi przedstawić wynik testu na koronawirusa. Wynik musi być oczywiście negatywny. Polscy pogranicznicy zdziwili się, gdy jeden z Ukraińców przedstawił im wynik pozytywny. - Oświadczył, że czuje się dobrze i nie ma żadnych niepokojących objawów – mówi por. Dariusz Sienicki, rzecznik komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Autokarem jechało 26 osób

Mężczyzna został zatrzymany w środę (3 marca) na przejściu w Dorohusku. Podróżował autokarem rejsowym wraz z 25 pasażerami (24 obywatelami Ukrainy i jednym obywatelem Mołdawii). Pogranicznicy natychmiast odizolowali autokar w miejscu, w którym nie było możliwości kontaktu z innymi podróżnymi przekraczającymi granicę. Powiadomili też o sprawie inspekcję sanitarną i ratowników medycznych.

- Finalnie autokar wraz z pasażerami został zawrócony na terytorium Ukrainy – informuje por. Sienicki.

Autor:tm/ec

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Pozostałe wiadomości