TVN24 | Białystok

Papierosy w wiadrach przymocowanych do motocykli. "Czegoś takiego jeszcze nie było"

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Przemycali papierosy motocyklami
Przemycali papierosy motocyklamiNadbużański Oddział Straży Granicznej
wideo 2/8
Nadbużański Oddział Straży GranicznejPrzemycali papierosy motocyklami

Pogranicznicy zatrzymali czterech motocyklistów, którzy w przymocowanych do jednośladów wiadrach przewozili nielegalne papierosy. Funkcjonariusze taki sposób przemytu widzieli po raz pierwszy. 

Pogranicznicy z placówki w Dorohusku (woj. lubelskie) zatrzymali w piątek (14 maja) czterech mężczyzn, którzy przewozili na jedną z przygranicznych posesji nielegalne papierosy przemycone przez rzekę Bug. I nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie środek transportu, którego używali. - Przewożono już papierosy w autach, nawet furmanką, ale nigdy na motocyklach. Czegoś takiego jeszcze nie było – mówi porucznik SG Dariusz Sienicki z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Do jednośladów przymocowane były wiadra, wewnątrz których leżała kontrabanda. Przemytnicy kontaktowali się ze sobą za pomocą radiotelefonów. Do obserwacji granicy używali lornetek.

Wartość przewożonych papierosów oszacowano na 116 tysięcy złotych

Do motocykli przyczepione były wiadra Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Motocyklistami byli Polacy – mieszkańcy regionu. Wartość przewożonych przez nich papierosów oszacowano na 116 tysięcy złotych.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe związane z nielegalnym wprowadzeniem na teren kraju papierosów bez polskich znaków akcyzy. Czyn ten usankcjonowany jest karą grzywny, karą pozbawienia wolności lub obu łącznie – podkreśla por. Sienicki.

Papierosy przewożone były na jedną z przygranicznych posesjiNadbużański Oddział Straży Granicznej
Motocyklistów zatrzymali pogranicznicy z Dorohuska

Autor:tm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Pozostałe wiadomości