Wyjrzała przez okno, na balkonie była małpa. Interweniowała straż miejska

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Chełm. Zauważyła na balkonie małpę. Wezwała straż miejską
Chełm. Zauważyła na balkonie małpę. Wezwała straż miejską Straż Miejska Chełm
wideo 2/6
chelm

Mieszkanka Chełma (Lubelskie) wyjrzała przez okno swojego mieszkania na balkon i od razu chwyciła za telefon. "Zadzwoniła kobieta i poinformowała, że po jej balkonie biega małpa" - informuje chełmska straż miejska w mediach społecznościowych. Okazało się, że zwierzę uciekło jednej z sąsiadek właścicielki balkonu.

W poniedziałek straż miejska z Chełma dostała nietypowe zgłoszenie. "Zadzwoniła kobieta i poinformowała, że po jej balkonie biega małpa" - czytamy na profilu facebookowym chełmskiej straży miejskiej.

Na balkonie znajdowała się małpaStraż Miejska Chełm 

Potwierdzili, że małpa jest

Strażnicy na miejscu potwierdzili zgłoszenie. "Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce zgłoszenia ze zdziwieniem potwierdzili będącą na balkonie małpę" - opisano w mediach społecznościowych.

Okazało się, że zwierzę należy do jednej z mieszkanek tego samego bloku. Strażnicy oddali małą małpę właścicielce.

Czytaj też: Małpa porzucona w kamienicy w Jaworze. Kilka dni wcześniej została skradziona z mini zoo

Coraz częściej trzymane w domach

To uistiti białoucha, nazywany też marmozetą białouchąStraż Miejska Chełm 

- Ten gatunek małpy szerokonosej, czyli uistiti białouchej (nazywanej też marmozetą białouchą - red.), jest w ostatnich latach popularny. Niestety ludzie często trzymają w domach pojedyncze osobniki, co jest w tym przypadku bardzo złym pomysłem. To zwierzęta stadne, które powinny żyć w grupie - komentuje Bartłomiej Gorzkowski, prezes lubelskiej Fundacji Epicrates.

Małpy z tego gatunku coraz częściej trafiają pod opiekę fundacji, bo właściciele nie są w stanie zapewnić zwierzakom odpowiednich warunków. - Marmozety żyją w naturze w stadach rodzinnych zamieszkujących tereny o powierzchni nawet do 40 hektarów. Człowiek w żaden sposób nie jest w stanie zapewnić takich warunków - mówił nam Gorzkowski w czerwcu ubiegłego roku, gdy pod opiekę jego fundacji trafiły kolejne małpy.

Małpa spacerowała po balkonie jednego z mieszkań w Chełmie
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska Chełm

Pozostałe wiadomości