Kierowca lawety dostał jednego dnia dwa mandaty za to samo

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/ec
Źródło:
tvn24.pl
Kierowca lewety kontynuował jazdę, chociaż dostał już jeden mandatWITD Białystok
wideo 2/8
WITD Białystok

Kierowca lawety nie zastosował się do obowiązującego w dzień świąteczny zakazu ruchu. Dostał 200 złotych mandatu. Zamiast zjechać na parking, postanowił jednak kontynuować jazdę. Został zatrzymamy ponownie. Tym razem musiał zapłacić sporo więcej.

Wszystko działo się w Boże Ciało, 3 czerwca, w okolicach dawnego przejścia granicznego w Budzisku na drodze krajowej numer 8. Podlascy inspektorzy zatrzymali do kontroli litewską lawetę przewożącą używane samochody, Kierowca nie zastosował się do obowiązującego tego dnia w godzinach 8-22 zakazu poruszania się pojazdów o masie całkowitej powyżej 12 ton.

- Podczas kontroli kierowca oświadczył, że dwie godziny wcześniej został już ukarany przez inną polską służbę dwustuzłotowym mandatem za niestosowanie się do okresowych zakazów ruchu i pomimo wydanego zakazu jazdy kontynuował przewóz, aż do spotkania z inspektorami - mówi Dariusz Carewicz, naczelnik Wydziału Inspekcji w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego.

Dodatkowo 200 zł za przekroczenie prędkości

Tym razem kierowca dostał 500 zł mandatu, a także kolejną grzywną w wysokości 200 zł za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Wobec przedsiębiorcy oraz osoby zarządzającej transportem wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych w łącznej wysokości trzech tysięcy złotych – zaznacza naczelnik.

Lawetą przewożone były używane samochodyWITD Białystok
Inspektorzy WITD zatrzymali kierowcę w okolicach dawnego przejścia granicznego w Budzisku

Autor:tm/ec

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: WITD Białystok