TVN24 | Białystok

Przyspieszył i wjechał do lasu, próbując uciec

TVN24 | Białystok

Autor:
gp
Źródło:
Podlaska policja/TVN24
Offroad w wykonaniu podlaskiego Speedu
Offroad w wykonaniu podlaskiego SpeeduPodlaska policja
wideo 2/7
Podlaska policjaOffroad w wykonaniu podlaskiego Speedu

Miał w organizmie blisko cztery promile, próbował uciekać leśnymi drogami. Już wcześniej stracił prawo jazdy i miał zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz ponownie stanie przed sądem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci z podlaskiej grupy Speed patrolowali krajową "ósemkę" między Białymstokiem a Augustowem. Około 16.30 zauważyli, jak kierowca seata w rejonie miejscowości Brody nie jest w stanie zachować prostego toru jazdy. Próbowali go zatrzymać, ale nie zareagował na ich polecenia. Za to przyspieszył i zaczął uciekać, zjeżdżając na leśne drogi. Ruszyli w pościg. Po krótkiej ucieczce seat został zatrzymany. Kierowcą okazał się 65-letni mieszkaniec powiatu monieckiego. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna już wcześniej stracił prawo jazdy i ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do 2022 roku.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Teraz 65-latek będzie odpowiadał przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli i jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Podlascy policjanci od początku roku do końca maja zatrzymali 722 nietrzeźwych kierowców.

Google Maps

Autor:gp

Źródło: Podlaska policja/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Podlaska policja

Pozostałe wiadomości