E-papierosy ukryte między zabawkami. Są warte ponad dwa miliony złotych

Autor:
ng/gp
Źródło:
PAP
Kontrabanda e-papierosów o wartości ponad 2 milionów zł zatrzymana na granicy
Kontrabanda e-papierosów o wartości ponad 2 milionów zł zatrzymana na granicyIzba Administracji Skarbowej w Białymstoku
wideo 2/5
Izba Administracji Skarbowej w BiałymstokuKontrabanda e-papierosów o wartości ponad 2 milionów zł zatrzymana na granicy

Blisko 80 tysięcy sztuk papierosów elektronicznych, wartych ponad dwa miliony złotych, znaleziono podczas kontroli na przejściu granicznym z Białorusią w Bobrownikach. To pierwsza tak duża próba przemytu tego towaru w województwie podlaskim.

W ciężarówce skontrolowanej w Bobrownikach przez funkcjonariuszy celno-skarbowych miały być - przewożone z Chin i zgłoszone do odprawy celnej - odzież, zabawki i elektronika. W czasie rewizji naczepy, pomiędzy legalnie przewożonym towarem, wykryto również kartony z ładunkiem e-papierosów. Okazało się, że jest to blisko 80 tys. sztuk takich jednorazowych papierosów elektronicznych. Wartość kontrabandy oszacowano na 2,3 mln zł.

Blisko 80 tys. sztuk papierosów elektronicznych, wartych ponad 2 miliony zł ujawniono na przejściu granicznym z Białorusią w Bobrownikach. Tak dużej próby przemytu tego towaru w województwie podlaskim jak dotąd nie wykryto.
Kartony z e-papierosami ukryto pomiędzy legalnie przewożonym towaremIzba Administracji Skarbowej w Białymstoku

- Gdyby te e-papierosy trafiły do nielegalnego obrotu, budżet państwa straciłby blisko 500 tys. zł - podkreśla podkom. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Postępowanie karne skarbowe prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku.

Kwitnie przemyt "zwykłych" papierosów

W województwie podlaskim KAS nie notowała wcześniej prób przemytu e-papierosów o podobnej skali. Podstawowym towarem, który przez granicę z Litwą (wewnętrzna granica UE) i Białorusią (granica zewnętrzna UE) w tym regionie próbują przemycać grupy przestępcze, są tradycyjne papierosy. Największy ich przemyt, odnotowany w tym roku w Podlaskiem, wart był ponad 11 mln zł. Kontrabanda jechała w ciężarówce z Kazachstanu, służba celno-skarbowa zatrzymała ją w czerwcu do kontroli w pobliżu polsko-litewskiej granicy.

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

Pozostałe wiadomości