TVN24 | Białystok

Motocyklista na przejściu potrącił 12-latka. Obaj trafili do szpitala z poważnymi obrażeniami

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Motocyklista potrącił dziecko
Motocyklista potrącił dzieckoLubelska policja
wideo 2/8
Lubelska policja Motocyklista potrącił dziecko

26-letni motocyklista potrącił dziecko na przejściu. Był trzeźwy. Policja ustala szczegóły i przypomina, że 1 czerwca weszły w życie przepisy, które mówią, iż każdy pieszy wchodzący na przejście ma pierwszeństwo przed pojazdem. 

Do wypadku doszło w piątkowy (2 lipca) wieczór po godzinie 20 na ulicy Kościuszki w Biłgoraju (woj. lubelskie). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 26-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj, który kierował motocyklem marki Honda potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 12-letniego chłopca.

- Zarówno potrącony chłopiec, jak i motocyklista zostali przetransportowani do szpitali z poważnymi obrażeniami ciała. Jak wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie, motocyklista był trzeźwy – mówi młodszy aspirant Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Policja apeluje o przestrzeganie przepisów

Do wypadku doszło na przejściu dla pieszychLubelska policja

Mundurowi ustalają okoliczności zdarzenia. Przypominają też, że od 1 czerwca uległy zmianie przepisy dotyczące kierowców i osób pieszych.

- Każdy pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Wyjątkiem jest tramwaj: przed tym pojazdem pieszy pierwszeństwo ma tylko wtedy, gdy znajdzie się już na przejściu dla pieszych. Nowo wprowadzone przepisy nie zwalniają jednak pieszych z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz korzystania z przejścia dla pieszych – mówi policjantka.

Kierowcy muszą obserwować nie tylko przejście, ale także jego okolice

Okazało się, że motocyklista był trzeźwyLubelska policja

W dalszym ciągu zabrania się pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych. Istotną zmianą w przepisach jest zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Natomiast kierowcy pojazdów obowiązani są do obserwowania nie tylko przejścia, ale także jego okolicy. Ich obowiązkiem jest zachowanie szczególnej ostrożności oraz zmniejszenie prędkości tak, by nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na przejściu lub wchodzącego na przejście – zaznacza mł.asp. Klimek.

Do wypadku doszło na ulicy Kościuszki w Biłgoraju

Autor:tm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska policja

Pozostałe wiadomości