TVN24 | Białystok

Pościg za pijanym kierowcą w centrum miasta. "Był poszukiwany, ma cofnięte prawo jazdy" 

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Białystok. Policjanci złapali pijanego 38-latka. W pewnym momencie porzucił auto i zaczął uciekać na piechotę (materiał z 25.05.2022)
Białystok. Policjanci złapali pijanego 38-latka. W pewnym momencie porzucił auto i zaczął uciekać na piechotę (materiał z 25.05.2022)KMP Białystok
wideo 2/5
POŚCIG ZA POSZUKIWANYM NIETRZEŹWYM I BEZ UPRAWNIEŃ

38-letni kierowca w centrum Białegostoku nie zatrzymał się do kontroli. W pewnym momencie porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Mężczyzna miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Był poszukiwany do odbycia kary za niepłacenie alimentów, przez co miał też cofnięte prawo jazdy.

W nocy z wtorku na środę policjanci z białostockiej patrolówki zauważyli na al. Piłsudskiego kierowcę audi, który jechał uszkodzonym autem bez włączonych świateł.

- Wydali kierowcy sygnał świetlny i dźwiękowy do zatrzymania się, jednak siedzący za kierownicą mężczyzna zlekceważył polecenia i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg – mówi aspirant Katarzyna Molska-Zarzecka z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Za niezatrzymanie się do kontroli 38-latkowi grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolnościKMP Białystok

Porzucił auto niedaleko fontanny na Rynku Kościuszki

Mężczyzna skierował się do ścisłego centrum, gdzie na ulicy Sienkiewicza, niedaleko fontanny na Rynku Kościuszki, porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Po chwili był już w rękach mundurowych.

Zostawił auto na środku ulicy i zaczął uciekać na piechotęKMP Białystok

- Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu – zaznacza policjantka.

Odpowie za popełnione wykroczenia drogowe

Okazało się, że kierowcą był 38-letni białostoczanin, poszukiwany do odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności za niepłacenie alimentów. Z tego też powodu mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policjanci ruszyli za uciekinieremKMP Białystok

- 38-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kara do dwóch lat – podkreśla asp. Molska-Zarzecka.

Czytaj też: Wiózł 20-tonowy ładunek, był pijany. Jazdę uniemożliwił mu inny kierowca, obok policjanci znaleźli puste butelki

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP Białystok

Pozostałe wiadomości