Podróbki ekskluzywnych zegarków i biżuterii znaleźli w paczce z Litwy. Oryginały warte ponad 20 milionów złotych

Autor:
tm/tam
Źródło:
tvn24.pl
Znaleziony towar imitował ekskluzywne zegarki i bransoletki
Znaleziony towar imitował ekskluzywne zegarki i bransoletki Podlaska KAS
wideo 2/8
podlasie TM

Podczas kontroli w oddziale jednej z firm kurierskich funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Białegostoku znaleźli - nadaną na Litwie - paczkę, w której było 790 sztuk zegarków i bransoletek. Okazało się, że to podróbki.

- Sprawę prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku. Osobom, które zajmują się obrotem takimi wyrobami, grozi kara pozbawienia wolności nawet do pięciu lat - mówi starszy aspirant Maciej Czarnecki z podlaskiej KAS.

Podczas kontroli przeprowadzonej w białostockim oddziale jednej z firm kurierskich ujawniono paczkę nadaną na Litwie, w której znajdowało się 790 sztuk zegarków, bransoletek oraz pudełek i torebek oznaczonych znakami towarowymi ekskluzywnych marek. - Mundurowi zarekwirowali paczkę i poinformowali kancelarie prawne, które w Polsce reprezentują właścicieli praw do chronionych znaków umieszczonych na zabezpieczonych przedmiotach - zaznacza przedstawiciel KAS.

Jeden zegarek, gdyby był oryginalny, wyceniany jest na 917 tysięcy złotych

Ujawnione zegarki to podróbki znanych marekPodlaska KAS

Przedstawiciele firm po przeprowadzonej ekspertyzie potwierdzili, że zatrzymane zegarki i bransoletki to podróbki i złożyli wnioski o ściganie i ukaranie osób naruszających przepisy wynikające z ustawy o prawie własności przemysłowej.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

W paczce znajdowały się też bransoletki Podlaska KAS

- Gdyby to były oryginalne produkty, ich wartość rynkowa wyniosłaby ponad 20 milionów złotych. Tylko jeden z modeli zegarków wyceniany jest na 917 tysięcy złotych za sztukę – podkreśla Czarnecki.

Podróbki zostały ujawnione w Białymstoku

Autor:tm/tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Podlaska KAS

Pozostałe wiadomości