TVN24 | Białystok

Palił się pawilon handlowy. W zgliszczach znaleziono zwęglone ciało

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Białystok. Palił się jeden z pawilonów w Centrum Handlowym Park w Białymstoku. Znaleziono zwęglone ciało jednej osoby
Białystok. Palił się jeden z pawilonów w Centrum Handlowym Park w Białymstoku. Znaleziono zwęglone ciało jednej osobyKM PSP w Białymstoku
wideo 2/6
KM PSP w Białymstoku

Cztery zastępy straży pożarnej walczyły z pożarem, który wybuchł w jednym z opuszczonych pawilonów handlowych w Białymstoku. Po ugaszeniu ognia, w zgliszczach znaleziono zwęglone ciało. Trwa ustalanie tożsamości tej osoby. Sprawą zajmuje się policja.

Służby zgłoszenie o pożarze w Centrum Handlowym Park w Białymstoku otrzymały w sobotę (16 października) o godzinie 19.47.

- Płomienie objęły powierzchnię około 80 metrów kwadratowych. Palił się lokal numer 12. Z naszych informacji wynika, że był opuszczony - mówi starszy kapitan Arkadiusz Krasnopolski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.

W spalonym pomieszczeniu znaleźli zwęglone ciało

Akcja gaśnicza trwała niemal dwie godziny KM PSP w Białymstoku

Akcja trwała niemal dwie godziny. Brały w niej udział cztery zastępy straży pożarnej. Lokal spłonął doszczętnie. Straty sięgają około 100 tysięcy złotych. - Po ugaszeniu ognia, w zgliszczach znaleziono zwęglone ciało. Był to prawdopodobnie mężczyzna - informuje Kransopolski.

Ciało zostało przewiezione do zakładu medycyny sądowej celem przeprowadzenia sekcji. - Policjanci, pod nadzorem prokuratury, wciąż ustalają okoliczności i przyczyny pożaru – mówi aspirant Katarzyna Molska-Zarzecka z Komendy Miejskiej Policji.

Pawilony przegrały z galeriami handlowymi

Centrum Handlowe Park zlokalizowane jest w pobliżu dworca PKS. Powstało na początku lat 90. Cieszyło się zainteresowaniem klientów do czasu, gdy w Białymstoku zaczęły powstawać pierwsze galerie handlowe.

Kolejne sklepy zamykano, a w 2020 roku część z nich wyburzono. Opuszczone stwarzały, według Zarządu Mienia Komunalnego, zagrożenie lub też kolidowały z inwestycją drogową - budową centrum przesiadkowego.

Palił się lokal numer 12 KM PSP w Białymstoku
Centrum handlowe Park mieści się w Białymstoku przy ulicy św. Rocha 31

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KM PSP w Białymstoku

Pozostałe wiadomości