TVN24 | Białystok

Wynieśli kobietę z płonącego mieszkania

TVN24 | Białystok

Autor:
ib/gp
Źródło:
Policja Biała Podlaska/TVN24
Wynieśli kobietę z płonącego mieszkania (wideo bez dźwięku)
Wynieśli kobietę z płonącego mieszkania (wideo bez dźwięku)Lubelska policja
wideo 2/7
Nowy film

Dwaj policjanci z Białej Podlaskiej (Lubelskie) wyważyli drzwi do płonącego mieszkania i wynieśli ze środka 73-letnią kobietę. Gdyby nie ich szybka reakcja, mogło dojść do tragedii.

W nocy z piątku na sobotę oficer dyżurny bialskiej policji przekazał patrolom komunikat dotyczący pożaru mieszkania. Najbliżej podanego adresu znajdowało się dwóch funkcjonariuszy - Mariusz Wójcik i Mateusz Adamiuk. Przyjęli zgłoszenie i ruszyli z pomocą.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Ratunek na czas

Kiedy dotarli na miejsce, z wnętrza mieszkania wydobywały się kłęby dymu. Od sąsiadów dowiedzieli się, że mieszka tam głuchoniema kobieta.

- Z uwagi na zagrożenie jej życia wyważyli drzwi. W środku panowało już gęste zadymienie, wydobywały się też płomienie. Pomimo bardzo trudnych warunków i braku widoczności, w jednym z pomieszczeń funkcjonariusze zauważyli leżącą na podłodze kobietę. Ewakuowali 73-latkę na zewnątrz budynku oraz udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej - informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla - rzeczniczka policji w Białej Podlaskiej.

Policjanci uratowali starszą kobietęKPP Biała Podlaska

Niewiele później na miejsce dotarli kolejni policjanci, pomagający w ewakuacji mieszkańców, a także strażacy, którzy przejęli akcję ratowniczo-gaśniczą. Ostatecznie ewakuowanych zostało łącznie 23 mieszkańców, część z nich sama opuściła budynek. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Policja wyjaśnia przyczyny pożaru.

Autor:ib/gp

Źródło: Policja Biała Podlaska/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPP Biała Podlaska

Pozostałe wiadomości