"Wpadłem w poślizg i obróciło mnie o 180 stopni". Ciężarówka wjechała do rowu, zablokowała drogę

TVN24 | Białystok

Autor:
akr//rzw
Źródło:
TVN24, Lublin112.pl
TVN24Kierowca ciężarówki, która wpadła do rowu: nic mi się nie stało, samochód jest troszeczkę pokiereszowany

Ciężarówka z naczepą wpadła w poniedziałek do rowu na trasie Biała Podlaska – Janów Podlaski (województwo lubelskie). Według relacji kierowcy, pojazd wpadł w poślizg z powodu trudnej sytuacji pogodowej i nierównej nawierzchni. - Obróciło mnie o 180 stopni – opowiadał mężczyzna w rozmowie z TVN24. Nikomu nic się nie stało. Na miejsce przybyła pomoc drogowa i policja.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu w miejscowości Klonownica-Plac w powiecie bialskim (Lubelskie). Pojazd ciężarowy z naczepą, poruszający się na trasie Biała Podlaska – Janów Podlaski, wjechał do przydrożnego rowu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Na miejscu pojawiła się policja, wezwano też pomoc drogową. Wieczorem droga była nadal nieprzejezdna, a funkcjonariusze kierowali ruch kołowy na objazdy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Ciężarówka wpadła w poślizg i wjechała do rowuTVN24

"Samochód troszeczkę pokiereszowany, ale mam nadzieję, że jakoś będzie jeszcze jeździł"

Kierujący ciężarówką Robert Mostowiec opisywał w rozmowie z TVN24, jak doszło do zdarzenia. - Jechałem z Białej Podlaskiej w kierunku Janowa Podlaskiego. Gdy wyjeżdżałem z lasu, rzuciło mnie – mówił. Ocenił, że na tym odcinku prawdopodobnie kładziono niedawno nowy asfalt, nie wyrównano go jeszcze i pozostawiono garby. - Najprawdopodobniej to było przysypane i po prostu wjechałem z jednego poziomu na drugi, wpadłem w poślizg i obróciło mnie o 180 stopni. Wylądowałem w rowie – relacjonował.

Kierowca zaznaczył, że nic mu się nie stało. - Samochód jest troszeczkę pokiereszowany, ale mam nadzieję, że jakoś będzie jeszcze jeździł – dodał.

Na miejsce wezwano pomoc drogowąTVN24
Ciężarówka wpadła do rowu. Nikomu nic się nie stałoTVN24

Kierowca podkreślił, że "warunki atmosferyczne są fatalne, drogi są nieodśnieżone". Mówił, że przez te kilka godzin, które spędził przy ciężarówce, drogą nie jechał żaden pług śnieżny.

Google Maps

Autor:akr//rzw

Źródło: TVN24, Lublin112.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24