TVN24 | Bez przerwy. Rok szkolny z TVN24

Ledwo zaczęli zajęcia, już wrócili na zdalne nauczanie. Pierwsze przypadki koronawirusa w szkołach

TVN24 | Bez przerwy. Rok szkolny z TVN24

Autor:
FC,aa/
tam
Źródło:
TVN 24 Poznań, PAP
Poznań: koronawirus w dwóch szkołach. Trzy klasy na zdalnym nauczaniuTVN 24
wideo 2/9
TVN 24 Poznań: koronawirus w dwóch szkołach. Trzy klasy na zdalnym nauczaniu

W trzech poznańskich szkołach wykryto pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem. Trzy klasy do końca tygodnia będą uczyły się w trybie zdalnym. Wiadomo, że zakażenia pojawiają się też w innych placówkach w regionie.

Koronawirusa wykryto w trzech placówkach: Szkole Podstawowej nr 54, w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 w Poznaniu.

Zakażone rodzeństwo

W Szkole Podstawowej nr 54 na nauczaniu zdalnym są dwie klasy pierwsze, w których odnotowano przypadki zakażenia COVID-19. Jak poinformowała dyrektorka poznańskiego sanepidu, to rodzeństwo uczęszczające do dwóch różnych klas.

Jeden z nauczycieli, który nie był zaszczepiony, został objęty kwarantanną, drugi - zaszczepiony wcześniej przeciw COVID-19 - znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Nauczyciele zostają, uczniowie w trybie zdalnym

W Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych koronawirusa wykryto u ucznia jednej z klas pierwszych. Uczniowie zostali objęci kwarantanną i do 10 września uczyć się będą w trybie zdalnym. - Całe szczęście ten oddział klasowy rozpoczynał lekcje tego dnia o godzinie 10:40. Można to było bardzo dobrze przygotować: do sanepidu przesłaliśmy listę uczniów, sanepid dokonuje weryfikacji, czy trafiają na kwarantannę, czy będą pod nadzorem epidemiologicznym. Taka sama sytuacja jest z nauczycielami - tłumaczy dyrektor Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu Tomasz Szłapiński. I dodaje: - 99 procent w naszym zespole szkół jest zaszczepionych. Nauczyciele, którzy mieli zajęcia tego dnia, są poddani nadzorowi, mogą przeprowadzać lekcje. Jedynym obostrzeniem jest to, że w czasie prowadzenia zajęć muszą mieć cały czas na sobie maseczkę.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 nie było z kolei konieczności przejścia na tryb zdalny. Wynika to z tego, że nauczyciel, u którego wykryto zakażenie - choć pojawił się na rozpoczęciu roku szkolnego - nie miał kontaktu z uczniami.

Poza wspomnianymi szkołami z Poznania, koronawirusem zakazili się pojedynczy uczniowie z trzech innych placówek w Wielkopolsce: dwóch szkół średnich w powiecie śremskim oraz podstawówki w powiecie międzychodzkim.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w Polsce w ciągu ostatniej doby potwierdzono 406 nowe zakażenia koronawirusem, z czego 19 w Wielkopolsce.

Autor:FC,aa/ tam

Źródło: TVN 24 Poznań, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Poznań