Autobus wiozący dzieci zderzył się z ciężarówką. Są ranni

TVN24

Autobus zderzył się z cięzarówkątvn24
wideo 2/2

W miejscowości Kunice (Świętokrzyskie) doszło do zderzenia ciężarówki z autobusem wiozącym 24 uczniów. Najpoważniej ranny został kierowca autobusu. Droga jest zablokowana.

- Kierowca ciężarówki z niewyjaśnionych na razie przyczyn zjechał na przeciwległy pas, gdzie doszło do zderzenia z autokarem – poinformowała Agata Frejlich, rzeczniczka prasowa opatowskiej policji.

Ranne dzieci i kierowca

W autobusie było 24 uczniów i czworo opiekunów. – Jak wstępnie ustaliliśmy, jechali z lubelskiego do nas (województwo świętokrzyskie – red.) na wycieczkę – powiedziała Frejlich. Uczniowie wyszli z autobusu o własnych siłach, część z nich ma lekkie obrażenia. Sześcioro wymagało opatrzenia.

Rzeczniczka zaznaczyła również, że dzieciom nic nie grozi. Zostały razem z opiekunami przetransportowane do pobliskiej szkoły. W najbliższym czasie zostanie im udzielona pomoc psychologiczna.

Najpoważniejsze obrażenia odniósł kierowca autobusu, który był zakleszczony w pojeździe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, w trakcie transportu był przytomny.

Trwają utrudnienia

Do wypadku doszło na drodze krajowej 74 między Opatowem a Annopolem. Trasa jest zablokowana, policja kieruje samochody na objazdy. Według wstępnych ustaleń utrudnienia mają potrwać do godziny 11.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Autor: wini/gp / Źródło: TVN24 Kraków