Gortat w nowej roli. "42 lata na karku i człowiek nadal się uczy"

Marcin Gortat
Marcin Gortat o ojcostwie
Źródło zdj. gł.: TVN24
Marcin Gortat, były reprezentant Polski, jedyny Polak w historii NBA, który awansował do jej finału, opowiada o swojej nowej roli. "Zwracam uwagę na wszystko, co mówię, co robię" - podkreśla koszykarz, który był jednym z gości podczas spotkania w Łodzi z okazji urodzinowej trasy TVN24 "Jesteśmy stąd".

Na początku roku Gortat został ojcem. W TVN24 przyznał, że chciałby, aby jego syn został sportowcem. - Czy chciałbym, żeby był koszykarzem? Nie wiem, ponieważ zdaję sobie sprawę,  jaki ciężar na nim będzie wisiał - mówił.

Marcin Gortat
Marcin Gortat
Źródło zdjęcia: TVN24

- Chyba wolałbym, żeby poszedł w sport indywidualny, gdzie sam będzie decydował o tym, czy się dobrze przygotuje, żeby jego wynik decydował ogólnie o wyniku całego zespołu - powiedział. - Mam takie dziwne wrażenie poprzez znaki syna, które mi daje w obecnych miesiącach, ostatnich tygodniach, boję się, że pójdzie w pięściarstwo - dodał.

Czego nowego były koszykarz dowiedział się o sobie? - Dowiedziałem się, że człowiek się dalej uczy. Mimo 42 lat na karku, człowiek dalej się uczy wielu rzeczy - wyjaśnił.

- Zwracam uwagę na wszystko, co mówię, co robię - powiedział. - Wynoszę talerz po sobie, jak zjem. Uważam na słowa, które wypowiadam. Staram się robić to, co mówię, ponieważ mam wrażenie, że on słucha i widzi, obserwuje - wymieniał.

- Drodzy rodzice, drogie mamy, wykonujecie fenomenalną pracę. To, co zrobiliście, żeby wychować synów i dzieci swoje, to jest  coś niesamowitego - przyznał były koszykarz. Powiedział, że jego "wszystkie pasje przepadły" i całkowicie poświęca się synowi.

"Jesteśmy stąd"

Trasa "Jesteśmy stąd" to wyjątkowy projekt na 25-lecie stacji, w ramach którego dziennikarze TVN24 wracają do swoich rodzinnych stron, gdzie spotykają się z mieszkańcami i rozmawiają o tym, co dla nich ważne - lokalnych historiach, codzienności, powodach do dumy. Dziennikarze TVN24, "Faktów" TVN, portalu tvn24.pl oraz serwisu TVN24+ odwiedzą w sumie kilkanaście miast i miasteczek w całej Polsce. W najbliższych tygodniach na trasie "Jesteśmy stąd" znajdzie się m.in. Lądek Zdrój, Mińsk Mazowiecki i Zakopane.

Jesteśmy stąd. TVN24 w Łodzi
Jesteśmy stąd. TVN24 w Łodzi
Źródło zdjęcia: TVN24
OGLĄDAJ: Sen Chwalińskiej trwa w najlepsze. "Maja jest szczęśliwa. Fantastyczna wiadomość"
Maja Chwalińska
Ten i inne materiały obejrzysz w subskrypcji
Źródło: TVN24
Czytaj także: